SU KAÇAĞINA KESİN ÇÖZÜM al kata sumı sızıyor banyonuz sumu kaçırıyor? TAVANDA SU İZİMİ VAR KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ KIRMADAN KÖTÜ KOKU TESPİTİ BEKA TESİSAT KÖTÜ KOKULAR slayt ARTIK SORUN DEĞİL TEKNOLOJİK CİHAZLARLA su-kacagi SU KAÇAKLARINI SU SIZINTILARINI BULUYORUZ KIRMADAN DÖKMEDEN PİMAŞ BORUSU AÇMA KAMERALI CİHALARLA WC AÇMA TÜM SAMSUN UN HİZMETİNİZDEYİZ TIKALI BORU AÇMA GİDER AÇMA su-kacagi3 KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ KAMERALI CİHAZLARLA SU KAÇAĞI BULMA SU SIZINTISI
Yapılacak İşlemSu Kasçağı Tespiti
İşlem Süresi30 dk - 1 Saat Arası
Hizmet BedeliBizi Arayın

Termal Kamera Su Kaçağı Tespiti

 

Bir ısıtma borusu atılımı, hem apartmansahibi hem de altkatlardaki komşu lar için ciddi sonuçlarla tehdit ediyor. Ancak, çoğu zaman, ilk aşamada fark edilmesi neredeyse imkansız olan gizli sızıntılar vardır. Bu nedenle, ” sıcak zemin ” sisteminde veya otonom ısıtmada basınçta bir düşüş, su tüketiminde, zemindeki nemde, iletişim noktalarında, bağlantı parçalarında bir artış fark ederseniz, kusurların doğru termal kamera su kaçağı tespiti için su sızıntılarını araştırmanız gerekir.

Su Kaçaklarının Tespitinin En Etkili Yolu Nedir?

Binalardaki su kacaklarının tespiti konusunda en etkili yol, aşağıdakileri kesinlikle doğru bir şekilde belirlemenizi sağlayan termal görüntüleme incelemesidir:

  • Çimento şap, fayans ve diğer kaplamalarla gizlenmiş boru hatlarındaki sızıntılar;
  • Yeraltına döşenen otoyollarda oluşan sızıntılar;
  • Nem ve hava tıkanıklığının lokalizasyonu;
  • Elektrikli ekipmanın aşırı ısınması – motorlar, termostatlar.

Bir termal görüntüleme cihazı kullanarak kontrol etmenin avantajı, sonucun maksimum doğruluğu, ekipman arızalarının ve sızıntıların nedenlerinin hızlı bir şekilde tanımlanmasıdır.

Termal Kamera İle Sızıntıları Bulma

Termal görüntüleme kamerasının kullanılması, gizli su sızıntılarını bulmak için çok etkilidir. Son derece hassas olan bu cihazlar ile en küçük sıcaklık dalgalanmalarını bile algılar. Sıcak su akıyorsa, sızıntıda bir ısı noktası veya dökülme olacaktır. Bu şekilde ısıtma sızıntısı bulunabilir. Soğuk su akıyorsa, suyu yeniden bağlayabilir veya sıcak su dökebilirsiniz. Bu mümkün değilse soğuk su daha az kontrast vereceğinden su kaçağını bulma şansı % 70-80 olacaktır.

Termal Kamera ile Su Kaçaklarını Bulmanın Özellikleri Nelerdir?

Termal kamera görüntülemesi, diğer teşhis yöntemlerinden farklı olarak, küçük kusurları görsel inceleme ile veya başka bir şekilde belirlenemediğinde en erken aşamada tanımlamanıza olanak tanır. Termal kamera hassas bir cihazdır ve 0.1 derecelik bir sıcaklık farkını kaydedebilir.

Zaman ve Para Tasarrufu

Binalarda bir termal görüntüleme araştırması ile tüm ısı sızıntılarını görebilir ve evinizin, dairenizin veya ofisinizin gerçek durumu hakkında kapsamlı bilgi sağlayabilirsiniz. Ev ısıtma maliyetlerinde % 70’e varan önemli tasarruflara ek olarak, ısı yalıtım kusurlarının ortadan kaldırılması evde ek konfor yaratır, binaların mevcut onarımları arasındaki süreyi önemli ölçüde uzatmanıza izin verir, destekleyici yapıların durumunu ve dolayısıyla dayanıklılığı iyileştirir.

Su Kaçağı