SU KAÇAĞINA KESİN ÇÖZÜM al kata sumı sızıyor banyonuz sumu kaçırıyor? TAVANDA SU İZİMİ VAR KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ KIRMADAN KÖTÜ KOKU TESPİTİ BEKA TESİSAT KÖTÜ KOKULAR slayt ARTIK SORUN DEĞİL TEKNOLOJİK CİHAZLARLA su-kacagi SU KAÇAKLARINI SU SIZINTILARINI BULUYORUZ KIRMADAN DÖKMEDEN PİMAŞ BORUSU AÇMA KAMERALI CİHALARLA WC AÇMA TÜM SAMSUN UN HİZMETİNİZDEYİZ TIKALI BORU AÇMA GİDER AÇMA su-kacagi3 KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ KAMERALI CİHAZLARLA SU KAÇAĞI BULMA SU SIZINTISI
Yapılacak İşlemPetek Temizleme
İşlem Süresi45 dk - 1 Saat Arası
Hizmet BedeliBizi Arayın

Petek Temizleme

Petek Temizleme, işlemleri, profesyonel firmaların gözetiminde yapılan bakım çalışmalarından oluşur. Tesisat firmaları petek temizliği endüstrinizde çok önemli bir rol oynar ve birçok endüstri ihtiyacını karşılayabilir. Bu nedenle petek temizliği veya kombi temizliği yaptırıyorsanız, bunu yapmaya çalışan kazan bakım firmalarından daha çok, bu konuda uzman tesisat firmasını tercih etmeniz gerekecektir.

Kazanların bağlanmasından sonra tesisat, ısıtma sistemi ile ilgili boru ve ek parçalar konusunda uzmanlık gerektiren bölüm tesisatçılarla ilgilenir. Petek temizliği işlemleri ile ısınma ile yaşadığınız problemler çözülmediğinde, sorunun ana kökeninin ele alınması gerekir. Firma olarak yılların verdiği tecrübeyle en temiz şekilde petek temizliği işlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Petek Temizleme

Ne Zaman Yapılır?
Firmalar, reklam politikalarında petek temizleme işleminin yıllık olarak yapılması gerektiğini söylese de bu bilgiler tamamen doğru değildir. Çünkü petekler çok çabuk kirlenen kazanlar değildir. Belli aralıklarla kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Bu tür işlemler için firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.
Peteklerin yarısından azı sıcak değilse,
Peteklerin hiç ısıtılmamasına veya kombinin sıcaklığını yüksek bir değere ayarlamış olmanıza rağmen,
Kombi kirlenme nedeniyle sürekli arızalıysa,
Petek kazanları 5 yıl veya daha uzun süredir temizlenmemişse,
Kombi sürekli tıkanıp sorun çıkarıyorsa.

Petek Temizliği Faydaları
Birçok yerde ısıtma sistemlerinde düzenli olarak yapılan temizleme işlemi avantajlarını göstermektedir. Örneğin bal peteğini temizlemenin ilk faydasının daha konforlu bir ısıtma elde etmek olduğu gösterilebilir. Sağlıklı hale gelen bir tesisat, petek temizleme sonrası yaklaşık %30 enerji tasarrufu sağlayabilir.
Sızdırmaz contalarda bölgesel ısınma oluşmayabilir ve bir kombi veya ısıtma sistemi ısı tam olarak emilmediğinden daha fazla çalışma gerektirir. Bu nedenle temizlik sonrası daha az iş ile daha düşük enerji tüketimi peteklerin ömrünü uzatır.
Petek Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Temizlik öncesinde alınan sıcaklık ölçümleri sayesinde blokların tıkalı olup olmadığını tespit etmek ve tıkalı alanların daha etkin bir şekilde temizlenebilmesi mümkündür. Temizledikten sonra kazan daha verimli çalışır, arıza olasılığı azalır ve ortam daha hızlı ısınır. Radyatörlerde biriken tortular ve kireç birikintileri temizleme sistemi ile giderilir ve ısıtma verimi arttırılır. Özellikle doğalgaz faturanızda büyük bir indirim sağlanabilir. Ayrıca temizlik sonrası radyatör gibi ürünler kullanılarak temizlik süreci uzatılabilir.

Petek Temizleme

kombi bakımpetek temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.