SU KAÇAĞINA KESİN ÇÖZÜM al kata sumı sızıyor banyonuz sumu kaçırıyor? TAVANDA SU İZİMİ VAR KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ KIRMADAN KÖTÜ KOKU TESPİTİ BEKA TESİSAT KÖTÜ KOKULAR slayt ARTIK SORUN DEĞİL TEKNOLOJİK CİHAZLARLA su-kacagi SU KAÇAKLARINI SU SIZINTILARINI BULUYORUZ KIRMADAN DÖKMEDEN PİMAŞ BORUSU AÇMA KAMERALI CİHALARLA WC AÇMA TÜM SAMSUN UN HİZMETİNİZDEYİZ TIKALI BORU AÇMA GİDER AÇMA su-kacagi3 KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ KAMERALI CİHAZLARLA SU KAÇAĞI BULMA SU SIZINTISI
Yapılacak İşlemKoku Tespiti
İşlem Süresi30 dk - 1 Saat Arası
Hizmet BedeliBizi Arayın

Akustik Dinleme Cihazları ile Su Kaçağı Tespiti

 

Geçmişte, patlayan su borularındaki kaçakları tespit etmek için geleneksel yöntemler kullanılıyor ve oldukça masraflı ve zaman alıcı bir deneyimdi. Günümüzde ise düşük maliyetli ve hızlı bir yöntem olan akustik dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti yapılıyor.

Eski Yöntemle Su Kaçağı Tespiti

Geçmişte, su borularının patlatılması deneysel olarak yapılıyordu ve bunun için de sızıntı yerine ulaşmak için birçok yerin tahrip edilmesi gerekiyordu.

Yeni Yöntemle Su Kaçağı Tespiti

Bugün, eski yöntemler yanlış olduklarının yanı sıra çok fazla zaman ve para harcama gerektirdiği kaçağın bulunduğu yere hiçbir zarar vermeyen, düşük maliyetli ve zamandan tasarruflu akustik dinleme cihazları kullanılıyor.

 

Akustik Dinleme Cihazı Kullanmanın Avantajı 

Dinleme cihazları, hasar oluşmadan önce sızıntının tam yerini hızlı ve en kısa sürede bulma yeteneğine sahiptir. Bu sayede daha az zaman alır ve daha az maliyetlidir. Cihazları kullanmanın bir diğer avantajı da bina içindeki rutubeti ve nemi önlemektir. Bu işlemin maliyeti, patlayan bir boruyu tespit etmek için geçen süre ve cihazın kullanıldığı süreye göre saatlik olarak hesaplanır.

Su Borularının Patlamasının Nedeni

Bina veya daire içindeki su borularının patlamasının bir takım nedenleri vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sıhhi tesisatın yanlış montajı, borulardaki sızıntıların nedenlerinden biridir.
  • Su basıncındaki ani bir artış, boruların patlamasına neden olabilir.
  • Boruların tıkanması, boruların patlamasının bir başka nedenidir.
  • Boruların gövdesine basınç uygulanırsa boruların patlamasına neden olabilir.
  • Genleşme ve daralma da boruların patlamasına neden olabilir.

Bu nedenlerin onarılması için sektörde uzman olan firmalara başvurmalısınız.

Tıkanmış Borunun Patlama ve Su Sızıntısı Üzerinde Etkisi Var Mı?

Bu sorunun cevabı oldukça açıktır ve çoğu durumda tıkanmış boruların patlamalara yol açtığı söylenebilir. Borunun kapanması ile su akışı azalır ve bunun sonucunda boru içindeki su basıncı artar. Bu basınç, boruların patlamasının ana sebeplerinden biridir.

Tıkalı boruların yaylar ve özel cihazlarla sökülmesi borunun patlamasını önlemeye yardımcı olur. Bir borunun tıkalı olup olmadığını anlamanın bir yolu, su akışını yavaşlatmak ve hoş olmayan bir kokuya sahip olmaktır.

Su Kaçağı